BKUS LAIKA KAPSULAS CERMONIJA

Svinīgās ceremonijas laikā, 12.aprīlī,  Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības, observācijas nodaļas un Ambulatorā veselības centra ēkas pamatos tika iebetonēta laika kapsula.

Kopā ar zilās dzērves spalvu, kas simbolizē cerību, veselību un gaišu skatu nākotnē, brieža ragu, kas simbolizē diženumu, stiprumu un spēku, kapsulā ievietoti arīdzan Bērnu slimnīcas, Veselības ministrijas, arhitektu biroja “MARK Arhitekti” un būvniecības uzņēmuma “Arčers” vēstījumi nākamām paaudzēm.

Būvnieku vēstījumā uzsvērta bērnu loma mūsdienu sabiedrībā, tās nozīmība valsts nākotnes veidošanā, kā arī tas, cik būtiski mums šodien ir darīt visu iespējamo, lai bērni izaugtu veseli.

Ambulatorās veselības aprūpes daļas pirmajā stāvā tiks izvietoti vairāki ārstu kabineti, galveno funkciju atvēlot plašam vestibilam ar reģistratūru, garderobi un  tirdzniecības telpām. Vestibilā plānots izveidot vairākas bērnu rotaļu zonas, apmeklētāju atpūtas un uzgaidāmās zonas, bērnu ratu novietnes zonu, labierīcības un istabu mazuļiem. Citos stāvos tiks veidota tipveida plānojuma struktūra ar ārstniecības kabinetiem, plašām uzgaidāmajām telpām, informāciju centriem un māsu posteņiem.

Neatliekamās medicīniskās un observatorijas zonā tiks izvietota aptuveni 31 palāta, tostarp, vairākas intensīvās terapijas palātas, vairākas palātas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, viena no palātām pielāgota akūtiem psihiatrijas pacientiem, kā arī divas infekciju palātas ar palīgtelpām. Arī šajā ēkas daļā tiks izveidoti ārstu kabineti, māsu telpas, plašas uzgaidāmās telpas un vestibili. Ēkas 2.stāvā atradīsies operāciju bloks, personāla kabineti, pārrunu un atpūtas telpas. Pagrabstāvā tiks izvietotas tehniskās telpas, personāla ģērbtuves, slimnīcas virtuve un palīgtelpas slimnīcas darbības nodrošināšanai.

Projekta ietvaros ir demontēts 21.korpuss un daļa no 20.korpusa piebūves, tā vietā tiks veidota četru stāvu ēkas jaunbūve, labiekārtota apkārtne, izbūvēt autostāvvietas un medicīniskās palīdzības dienesta transporta piebraukšanai paredzētās zonas. Kopējā telpu platība:  7962,2 m2, tādejādi tā būs lielākā no jaunajām ēkām, kuras tiek izbūvētas BKUS teritorijā. Lielāko daļu jaunās ēkas paredzēts atvēlēt Ambulatorajam veselības centram, kas paplašinās iespējas integrēt ārstniecības procesu, mazinot nepieciešamību bērniem ārstēties stacionārā.

Būvuzraudzības nodrošinājums: SIA PMG Būvprojektu vadības grupa