Laika kapsulas cermonija zivju audzētavā ’’TOME’’

Valsts zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavā “TOME” tiek attīstīts nacionālas nozīmes inovāciju infrastruktūras centrs akvakultūrā. Svinīgā ceremonijā, 26.maijā, jaunās ēkas pamatos tika iemūrēta laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Zivju audzētava “TOME”  ir unikāla, jo šī ir pirmā un vienīgā valsts zivju audzētava, kas darbojas jau kopš 1929.gada, no paaudzes paaudzei nodotās akvakultūras zināšanas, īstenojot tās praktiskā, sūrā un smagā darbā, ir izdevies saglabāt agrāk lielākās Latvijas lašu upes – Daugavas lašu un taimiņu populāciju. Šeit strādājošie zivkopji ar uzkrāto pieredzi un zināšanām veicinājuši Latvijas ūdenstilpju papildināšanu ar zivju mazuļiem jau teju gadsimta garumā.

Nacionālas nozīmes inovāciju infrastruktūras centrs būs aprīkots ar jaunākajām tehnoloģijām. Ēkā būs astoņas dažādas eksperimentālas, recirkulācijas tipa, vaislas zivju izturēšanas, ikru inkubācijas, zivju kāpuru izturēšanas, to piebarošanas un zivju mazuļu audzēšanas sistēmas, kā arī viena dzīvās barības audzēšanas sistēma.

Ceremonijas laikā kapsulā tika ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm un šī laika liecības. Institūts “BIOR” kapsulā ievietoja “Ogres vēstis visiem” laikraksta jaunāko numuru un Latvijas Bankas izdoto 1 lata monētu ar lasi, kas simbolizē Latvijas ūdeņu bagātību. Savukārt personu apvienības “Velve ABT” pārstāvis ievietoja Latvijas Bankas kolekcijas talismanu – monētu “Zvaigžņu putekļi”. Tā veidota par godu vienam no latviešu izcilākajiem dzejniekiem – Imantam Ziedonim, kas savā daiļradē zīmīgu lomu piešķīris dabai, novērtējot tās nozīmību cilvēcei.

Būvuzraudzības nodrošinājums: PMG Būvprojektu vadības grupa